جستجو...

چلک نوشهر

درباره چلک نوشهر چِلک یا چیلک روستایی توریستی در دهستان بلده شهرستان نوشهر در مازندران است که با زیبایی ها و مناظر بی نظیر خود دل بسیاری از طبی
برای دیدن پیشنهادات ما به پایین بروید

چلک نوشهر

درباره چلک نوشهر 

چِلک یا چیلک روستایی توریستی در دهستان بلده شهرستان نوشهر در مازندران است که با زیبایی ها و مناظر بی نظیر خود دل بسیاری از طبیعت دوستان را برده است. ریشه کلمه چلک یا چیلک به عبارت چاله کوچک باز می گردد که نشات گرفته از موقعیت جغرافیایی این روستا است. این روستا به واسطه ارتفاع پایین تر خود نسبت به زمین های اطراف این لقب را به خود اختصاص داده است و به همین دلیل زمین های کشاورزی حاصل خیز تری را نیز داشته است. روستای چلک به دو بخش علیا و سفلی تقسیم شده که هر دو بخش آن بسیار دیدنی و جذاب هستند. با ما همراه باشید تا در ادامه بیشتر از روستای چلک و امکان خرید ویلا در چلک نوشهر بگوییم.

 

موقعیت جغرافیایی چلک نوشهر

چلک روستایی چسبیده به دامنه های سرسبز شمال رشته کوه البرز است. این روستا بین دو شهر نوشهر و رویان واقع شده و فاصله آن از مرکز این دو شهر به صورت تقریبی 10 و 30 کیلومتر می باشد. چلک منطقه ای است که از جنوب در دامنه های البرز آغاز و تا شمال در کناره های دریای خزر ادامه می یابد و جاده مواصلاتی نوشهر رویان را در میان خود گرفته. مناطق کهنه سرا و مزگاه نیز در شرق و غرب چلک واقع شده اند. 

 

ویژگی های طبیعی چلک

 چلک در یکی از منحصر به فرد ترین مناطق شمال از نظر طبیعی واقع شده است. کمتر نقطه ای در خطه شمال وجود دارد که با واقع شدن در دشت های سرسبز شمال، از یک سو به دامنه های سر به فلک کشیده و سرسبز البرز دسترسی داشته باشد و از سوی دیگر فاصله ای کوتاه و چند دقیقه ای با دریای زیبای کاسپین داشته باشد. اما منطقه چلک دقیقا دارای این ویژگی هاست. در واقع فاصله جنگل و دریا در این منطقه کمتر از دو کیلومتر است. همین ویژگی یعنی چسبیده بودن به دامنه های سرسبز البرز از یک سو و واقع شدن در کناره های دریا از سوی دیگر، از مهمترین دلایل اهمیت خرید ویلا در چلک نوشهر و خرید ملک در چلک نوشهر است. این منطقه در تمامی روزهای سال با آب و هوایی مطلوب لحظاتی خوش را برای شما فراهم می کند. همچنین قرار گرفتن این روستا در سایه دامنه های مرتفع البرز و ابر آلود بودن و مه آلود بودن آن در بسیاری از روزهای سال و وجود غارهای زیبا و خاص، حالتی راز آمیز و جادویی را به آن بخشیده است. 

 

خرید ویلا در چلک نوشهر

چرا خرید ویلا در چلک نوشهر؟ دلایل زیادی برای این امر وجود دارد! همانگونه که پیش از این گفته شد، مهمترین دلیل آن می توان بهره مندی حداکثری از زیبایی های طبیعت شمال باشد که در این منطقه با اوج می رسد. برای طبیعت دوستان شاید موضوع مهمی باشد که با صرف دقایقی اندک هم به طبیعت سرسبز شمال دسترسی داشته باشند و هم به دریای آبی شمال. و این امکان در چلک فراهم است. 

از سوی دیگر چلک در سالهای گذشته محل سکونت بسیاری از شخصیت های معروف کشور بوده است که نشان از شاخص بودن ان دارد. همچنین راه های دسترسی در این روستا بسیار مطلوب بوده و خیابان های عریض و آسفالته می تواند عبور و مرور را برای ساکنان راحت و آسان کند. امکان تفریحی و ورزشی فراوانی نیز در این منطقه واقع شده اند. از جمله زمین فوتبال چلک، مراکز خرید بزرگ، رستوران های حرفه ای، هتل های با کیفیت و …

امنیت این روستا از دیگر ویژگی هایی است که می تواند شما را به خرید ویلا در چلک نوشهر و خرید ملک در چلک نوشهر علاقه مند کند. تمام ورودی های این روستا توسط دورین های مدار بسته کنترل می شوند و جمعیت بومی و غیر بومی منطقه خیالشان از بابت امنیت آسوده است. 

 

راه های دسترسی به چلک نوشهر

اگر از سمت جاده چالوس و غرب مازندران قصد رفتن به چلک نوشهر را دارید، برای  رسیدن به چلک، از نوشهر به سمت رویان برانید و پس از طی تقریبا 10 کیلومتر از مرکز شهرستان نوشهر و پس از عبور از منطقه مزگاه، به جاده ورودی اصلی چلک که یک مجسمه برنزی در ابتدای بلوار آن نصب شده وارد شوید. اگر از شرق مازندران و جاده های هراز و فیروزکوه به این منطقه سفر می کنید، پس از عبور از شهر رویان، و در فاصله تقریبی 30 کیلومتری از این شهر، پس از عبور از منطقه کهنه سرا و پمپ بنزین رسام، به سمت چپ و جاده ورودی چلک بپیچید. 

پشتیبانی آنلاین
ویژه های بابلسر
پیشنهادات ویژه برای
خرید ویلا در بابلسر