جستجو...

بهنمیر بابلسر

بهنمیر کجاست؟ بهنمیر یکی از شهرهای استان مازندران و از توابع شهرستان بابلسر است. بر اساس سرشماری سال 1395 جمعیت این شهر برابر با 7،906 نفر بوده
برای دیدن پیشنهادات ما به پایین بروید

بهنمیر بابلسر

بهنمیر کجاست؟ 

بهنمیر یکی از شهرهای استان مازندران و از توابع شهرستان بابلسر است. بر اساس سرشماری سال 1395 جمعیت این شهر برابر با 7،906 نفر بوده است. از نظر جغرافیایی، بهنمیر با مساحت 3 کیلومتر مربع بر کرانه جنوبی دریای مازندران (خزر) واقع شده و شهری ساحلی محسوب می شود. این شهر از طریق راه های ارتباطی با شهرهای بابل، امیرکلا، کیاکلا، جویبار و بابلسر در ارتباط است و منطقه ای استراتژیک محسوب می شود. 

 

طبیعت و محصولات بهنمیر

بهنمیر با دارا بودن آب و هوایی معتدل و مرطوب کشت گاه مناسبی برای انواع میوه جات و سیفی جات است. کما اینکه با گشت و گذار در بهنمیر متوجه وجود زمین های گسترده و باغات میوه از جمله، درختان سیاه ریشه، توت فرنگی، خیار و… خواهید شد. در واقع محصولات زراعی و باغی بهنمیر را می توان یکی از جاذبه های توریستی آن دانست. به طوری که بازار سنتی بهنمیر که در حاشیه جاده منتهی به این شهر از سمت بابل شکل می گیرد، تقریبا در تمام طول سال شلوغ و پر از جمعیتی است که از شهر های اطراف به آنجا می روند. همچنین شکر سیاه که از محصولات نی شکر است، معروف ترین و منحصر به فرد ترین سوغات این شهر محسوب می شود. 

 

دریا و دیگر جاذبه های توریستی

سواحل بهنمیر از جمله سواحل روستای کرفون و میرود از دیگر جاذبه های گردشگری بهنمیر محسوب می شوند. منطقه کرفون که از روستاهای حاشیه دریای خزر محسوب می شود،یک بار به عنوان منطقه نمونه گردشگری کشور نیز انتخاب شده است. سواحل زیبا و نسبتا خلوت، ماسه زارها و تپه های شنی زیبا، آب بندان های جذاب و عموما پوشیده از گل های مردابی، رودخانه ها و برخی اماکن تاریخی از دیگر جذابیت های بهنمیر هستند. 

 

خرید ملک در بهنمیر 

بهنمیر دارای مناطق گردشگری و توریستی زیادی است که نشان از محبوبیت این منطقه در میان هموطنان غیر بومی دارد. البته لازم به ذکر است که بهنمیر همچنان به نسبت بسیاری از نقاط کشور بکر و کمتر شناخته شده است. بدین ترتیب، سرمایه گذاری ملکی در این شهر را شاید بتوان یک سرمایه گذاری با آینده روشن دانست. از سوی دیگر این کمتر شناخته شدن مزیت دیگری دارد که آن هم بکر ماندن بیشتر مناطق این شهر و خلوت تر بودن آن است که بر جذابیت های بهنمیر، خصوصا برای آنهایی که قصد سکونت طولانی مدت در این شهر را دارند می افزاید. با توجه به اینکه قیمت املاک در بهنمیر مناسب تر از بسیاری دیگر از نقاط مازندران است، شاید بد نباشد که به سرمایه گذاری و خرید ویلا و ملک در این شهر فکر کنید. 

پشتیبانی آنلاین
ویژه های بابلسر
پیشنهادات ویژه برای
خرید ویلا در بابلسر